Kampi i Spaçit në foto, një vend i dëshmisë dhe vuajtjes gjatë komunizmit

E mërkurë, 25 Prill 2018 15:15

Pamja e një humnere të madhe që duket kërcënuese edhe sot.

Ish-kampi i Spaçit ishte ndërtuar në vitin 1968 për nxjerrjen e mineralit nga të burgosurit dhe fuksionoi si i tillë deri në vitin 1991. 

Është folur shumë për të, për, për krimet e komunizmit dhe Enver Hoxhës mbi të burgosurit politik.

Pozicioni i thepisur , që të kujton vrazhdësinë e viteve famëkeqe, disa tabela, rrënoja të harruara, ja si duket burgu i Spaçit sot:

(fotot nga reporter.al)

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 18:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi