Shqiptarja 21-vjecare, pjesë e një bande kriminale në Greqi

E mërkurë, 28 Mars 2018 22:38
Marilena Kocaj Marilena Kocaj

Një grup kriminal prej 8 personash që kryenin vjedhjen e motocikletave është kapur nga policia greke.Pas një operacioni të organizuar në datën 19 mars, janë vënë në pranga anëtarët e bandës, ku bënte pjesë dhe një shqiptare Marilena Kocaj, 21 vjec.

Pjesë e grupit ishin dhe 2 shtetas Bullgarë dhe Rumunë, si dhe një shtetase shqiptare e cila kishte si detyrë të mbikëqyrte lokalet gjatë kohës kur kryhej vjedhja.

Mësohet se vjedhja bëhej duke kërkuar në faqet e internetit të motorëve dhe në këtë mënyrë zbulonin vendodhjen e tyre.

Modifikuar më E mërkurë, 28 Mars 2018 22:41
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...