SHBA, shkon në 84 000 numri i viktimave nga COVID-19,1813 në 24 orë.

E Enjte, 14 May 2020 09:43

SHBA-ja regjistroi 1 813 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, një shifër e qendrueshme në raport me një ditë më parë, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins.
Kjo shifër e çon bilancin total të pandemisë në vend në më shumë se 84 000 të vdekur. SHBA-ja numëron rreth 1,39 milionë raste të diagnostikuara zyrtarisht, 22 000 në 24 orë.
Pavarësisht këtyre shifrave, shtetet amerikane vazhdojnë të heqin masat kufizuese.
Fuqia e parë botërore pret të ketë 113 000 të vdekur deri më 6 qershor, sipas një mesatareje të 20 modeleve epidemiologjike të realizuara nga studiuesit e Universitetit të Massachusetts.

Modifikuar më E Enjte, 14 May 2020 10:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!