*Ministri i Jashtem i Arabise Saudite i pergjigjet deklaratave absurde te Iranit*

E mërkurë, 02 December 2020 20:47

 

Ne nje situate te tensionuar pakashum ne rajon, Irani po perpiqet te shfrytezoje vrasjen e shkencetarit kryesor,i cili drejtonte programin berthamor te Iranit,per te arritur qellimet e veta.
Ministri i Jashtem i Arabise Saudite ,Adel Ajubeir,ka dhen nje pergjigje jashte kontureve diplomatike akuzave absurse te Iranit.Ai shkruan se:Ministri i Jashtem i Iranit,Zarif,ne menyre te deshperuar kerkon te fajsoje Arabine Saudite per cdo gje negative qe ndodh ne Iran.A do ta fajsoje ai Mbreterine edhe per permbytjen apo termetin e ardhshem?
Nuk eshte pjese e politikes se Arabise Saudite te angazhohet ne vrasje;ndryshe nga Irani,i cili ka ber kete gje qe nga Revolucioni i Khomeinit ne 1979.Na pyesni ne,dhe pyesni shume shtete te tjera qe kane humbur shume prej qytetareve te tyre per shkak te sjelljes kriminale dhe jo ligjore te Iranit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Aktualitet

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

  Vijojnë pa ndërprerje reshjet e dëborës në Qarkun e Korçës. Nga të dhënat e fundit raportohet se trashësia e dëborës arrin deri në 15 centimetra.   Njoftimi: Ne Qarkun Korce gjate gjithe nates ka...

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...