Skandal në Universitetin e Prishtinës, profesori ngacmon seksualisht studenten

E mërkurë, 28 Mars 2018 20:57

Një ish- studente e Fakultetit të Arteve në Kosovë, ka treguar përsëri për ngacmimin seksual që i  është bërë nga profesori i saj gjatë kohës që studionte në këtë fakultet.

Dy vite më parë, ajo ka kërkuar drejtësinë për ngacmimin seksual nga ana e pedagogut por mesa duket asnjë masë nuk është marrë dhe ai ka vazhduar të ushtrojë profesionin e tij.

Sot gjatë një aksioni simbolik të organizuar nga studentët dhe qytetarët para rektoratit të Prishtinës, ku kanë kërkuar shkarkimin nga puna të rektorit Marjan Dema, ish-studentja ka rrëfyer sërish historinë -raportojnë mediat kosovare.

Modifikuar më E mërkurë, 28 Mars 2018 21:06
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...