Shtetet e Bashkuara nuk presin të tërhiqen nga marrëveshja START-i i Ri me Rusinë, e vetmja marrëveshje e armëve bërthamore…
SHBAShifrat e reja ditore të vdekjeve nga koronavirusi në SHBA mbeten ende të larta. Në 24 orët e fundit në…
  Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u shpreh kundër izolimit ekonomik gjatë pandemisë së koronavirusit, pas një video-konference me drejtorët e…
  Një tërmet ka goditur brigjet e Greqisë në orët e para të ditës së sotme. Banorët në Athinë raportuan…
Pas disa muaj bllokimesh për shkak të koronavirusit, Italia do të hapë më 3 qershor aeroportet. Lajmi është berë publik…
Deri në 60 milionë persona do të përballen me “varfëri ekstreme” si pasojë e koronavirusit, ka paralajmëruar presidenti i Bankës…
  Ekspertët kanë paralajmëruar se vaksina që po prodhohet për koronavirusin nga shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit, mund të mos…
  Ngacmohen dy vetë që nuk e duan gjithmonë njëri-tjetrin. Kur Angela Merkeli tejkaloi kufirin kohor prej një minute për…
Koronavirusi tashmë shënon 4.8 milionë të infektuar në gjithë botën nga të cilët 318 mijë kanë vdekur kurse 1 milion…
  Profesori i biologjisë në Harvard dhe sipërmarrësi Timothy Springer pa të ardhme premtuese në një firmë të re bioteknike…
  SHBAPresidenti i SHBA, Donald Trump nuk resht së akuzuari OBSH-në. Pasi e akuzonte që i kushtonte vëmendje vetëm Kinës…
SHBAPresidenti i SHBA, Donald Trump nuk i ndahet OBSH-së dhe kësaj radhe është i qartë pasi i ka dërguar një…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!