Greqia duket se po sheh dritë në fund të tunelit me vaksinën e Pfizer/BioNTech ndaj COVID-19. Vendi fqinj dje…
- Një gazetare e lirë kineze që mbulonte shpërthimin e koronavirusit të Wuhan është burgosur për katër vjet. Znj. Zhang…
  Nga “Zëri Amerikës”- Në ditën e parafundit të vitit 2019, autoritetet shëndetësore në Wuhan të Kinës lëshuan një njoftim…
  Presdentja e Greqisë, Catherine Sakellaropoulou dhe kryeministri Mitsotakis kanë bërë vaksinën ndaj COVID-19 në Athinë. Presidentja e bëri rreth…
  Sot si në gjithë BE-në, edhe në Greqi fillon vaksinimi masiv ndaj COVID-19 me prodhimin e Pfizer/BioNTech. E para…
  BE po fillon shpërndarjen e koordinuar të vaksinave për të luftuar Covid-19, në atë që zyrtari i lartë i…
  “Po fillojmë të kthejmë faqen në një vit të vështirë. Vaksina është dorëzuar. Vaksinimi do të fillojë nesër në…
  Vaksinat e koronavirusit mbërritën në Greqi nën mbrojtjen e rreptë të policisë, në mjediset e tyre të posaçme të…
  Këtë vit Krishtlindja është ndryshe. Por sot kam një mesazh shprese që së bashku mund ta mposhtim këtë virus.…
  Derisa imunizimi kundër koronavirusit pritet të nisë këtë të diel në vendet e Bashkimit Evropian, doktor Tobias Welte, na…
  Papa Françesku ka mbajtur lutjet ‘Urbi et Orbi’ në Vatikan në ditën e Krishtlindjes. Papa ka bërë thirrje për…
  Është me rëndësi të veçantë të theksohen lëvizjet e fundit diplomatike në lindjen e mesme që kanë për aktor…

Lajmet e fundit

Albin Kurti nuk lejohet të kandidojë në zgjedhje

Politikë

Albin Kurti nuk lejohet të kandidojë në zgjedhje

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Kurti është dënuar në janar të vitit 2018...

OSBE mbledh ambasadorët për zgjedhjet e 25 prillit, në takim dhe Celibashi. Ja çfarë u diskutua

Politikë

OSBE mbledh ambasadorët për zgjedhjet e 25 prillit, në takim dhe Celibashi. Ja çfarë u diskutua

  Thuajse tre muaj nga dita e zgjedhjeve, Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, organizoi sot një takim të përfaqësuesve të bashkësisë ndërkombëtare në Shqipëri për...

Rrjedhje gazi në një shkollë tek “Don Bosko” në Tiranë, evakuohen nxënësit, 4 prej tyre dërgohen në spital

Politikë

Rrjedhje gazi në një shkollë tek “Don Bosko” në Tiranë, evakuohen nxënësit, 4 prej tyre dërgohen në spital

  Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet ku ka pasur rrjedhje gazi në një shkollë dhe 4 nxënës kanë përfunduar në spital. Burime zyrtare bënë me dije se rreth...