Një ditë para takimit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka thënë se ky takim është i…
Gjatë 10 viteve numri i popullsisë në Bullgaria ka rënë me më shumë se 400 000 banorë, sipas Eurostat. ”Në…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pakistan, ku një vajzë 26-vjeçare e cila ishte shtatzanë është qëlluar për vdekje…
Ushtria helene është ngritur në këmbë pas rrëzimit të avionit luftarak “Mirage 2000-5” të flotës ajrore greke në Egje. Trupi…
Pas komenteve të ambasadorit të Rusisë në Liban se forcat ruse do të shkatërronin çdo raketë që niset drejt Sirisë,…
Presidenti francez Emmanuel Macron ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me sulmin e fundit kimik në Siri, ku…
Si një njeri që përpiqet të përshkruajë një elefant, ashtu edhe odisea e kërkim faljes së Zuckerberg-ut të 2018 duket…
Një avion luftarak grek model “Mirage 2000-5” është rrëzuar në det pranë ishullit Skyros. Një helikopter “Super Puma” është ngritur…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se "sulmi në Siri mund të ndodhë shumë shpejt ose jo shumë…
Yulia Skripal, e cila po shërohet, pasi së bashku me babai e saj, ish-spiunin rus Sergei Skripal, u helmuan muajin…
Gjykata turke ka caktuar masë arresti me paraburgim për gjashtë pjesëtarët e organizatës terroriste FETO/PDY të sjellë në Turqi nga…
Mediet amerikane raportojnë se gjithçka është gati për luftën në Siri dhe se po pritet vetëm një "OK" nga Trump.…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...