Oprah Winfrey dhuron shumën e pabesueshme në luftën ndaj pandemisë

Premte, 03 Prill 2020 15:15

Oprah Winfrey i ka befasuar të gjithë me donacionin që ka bêrë për vendin e saj kundër luftës ndaj Koronavirusit.
66-vjeçarja njoftoi të enjten se ajo do dhurojë plot 10 milionë dollarë në përpjekje për të ndihmuar në këtë kohë pandemie.
Oprah tha se 1 milion dollarë do të shkojnë në fondin e ushqimit të Amerikës, një iniciativë e themeluar nga Leonardo DiCaprio dhe Laurene Powell Jobs.
Ndërsa pjesa tjetër e parave është për të ndihmuar të gjithë vendet e prekura në Amerikë, si dhe zonën ku ajo është rritur.

 

1 koment

  • Përgjigju Arroxia

    Cialis Lilly Originale https://cheapcialisir.com/ - Cialis Viagra Pharmacy London cialis 5 mg best price usa Provera Amoxicillin

    E mërkurë, 10 June 2020 08:16 komentuar nga Arroxia

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!