William dhe Dukesha Kate: Eshte jashtezakonisht e rendesishme te kujdesemi per mireqenien tone mendore

Premte, 17 Prill 2020 11:27

Izolimi nga koronavirusi është stresues për shumë njerëz dhe e rëndësishme është të kujdesemi për shëndetin mendor, janë shprehur Duka dhe Dukesha e Kembrixhit.

Princi William u shpreh se është e rëndësishme që njerëzit të dinë se ku mund të kërkojnë mbështetje dhe ndihmë.

Në një intervistë për BBC, ai u shpreh se punonjësit e kujdesit shëndetësor shpesh u duhet që të mbajnë brenda vetes dhimbjen dhe vetminë e pacientëve me koronavirus.

Duka zbuloi sesa i shqetësuar dhe në ankth ishte kur babai i tij, Princi i Uellsit u diagnostikua me virusin.

“Izolimi është shumë frustrues për shumë njerëz dhe presioni e stresi po shtohen,”– tha William. “Nëse do kalojmë shumë kohë të mbyllur atëherë ekziston një nevojë në rritje që njerëzit të kujdesen për shëndetin mendor dhe ta marrin seriozisht atë. Gjithashtu duhet të dinë se ku të shkojnë për të marrë mbështetjen që kanë nevojë.”

Ndërsa Dukesha u shpreh: “Është jashtëzakonisht e rëndësishme të kujdesemi për mirëqenien tonë mendore.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!