Meghan Markle dhe Princ Harry shpërndajnë ushqime për njerëzit në nevojë

Premte, 17 Prill 2020 11:59

Princ Harry dhe Meghan Marke kanë shpërndarë ushqimet për njerëzit në nevojë në qytetin e LA.
Duka dhe Dukesha, të cilët u zhvendosën për të jetuar në Los Angeles muajin e kaluar, së bashku me Project Angel Food bën bamirësi të Dielën e Pashkëve. Por ata u rikthyen sërish, këtë herë vetëm për të ndihmuar njerëzit në nevojë.
Meghan dhe Harry ishin veshur shumë sportivë dhe mbanin veshur maska e dorashka për tu mbrojtur.
Harry dhe Meghan u filmuan nga kamerat e sigurisë ndërsa mbërritën në Sierra Bonita Community Apartments në West Hollywood rreth orës 10:05 të mëngjesit.
Një ekip sigurie shoqëronte çiftin në një makinë tjetër që e ndiqte nga afër. Por më pas ata vendosën të ecnin në këmbë në apartamentet e familjeve në nevojë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!