Lulzim Basha ka përballë një klloun që flet me qentë

Hënë, 02 December 2019 17:27

Lulzim Basha ka përballë një klloun që fle me qentë

Jo se nuk dihej më parë, por diferenca mes liderit të opozitës, Kryetarit të PD Lulzim Basha, një politikan perendimor dhe Edi Ramës një pasardhësi I bllokut, kreut të organizatës Rilindje është e qartë. Kjo është konstatuar cdo ditë në të bërit politikë por e theksuar ishte edhe kësaj here në këtë tragjedi që kaploi shqiptarët. Ndërsa kreu I organizatës Rilindje, Edi Rama vazhdon vërvitet nëoër Shqipëri si koka pa bisht, pozon vend pa vend para fotoreporterëve dhe kamerave që I paguan me paratë e krimit e korrupsionit Lulzim Basha sinje një shtetar I vërtetë me përgjegjshmëri maksimale është shumë I qartë në ide dhe veprim për atë cka nevojitet sot. Lideri I opozitës shqiptare zbriti menjëherë në terren, u njoh konkretisht me hallet që u përballën të prekurit nga tërmeti I 26 Nëntorit duke kërkuar që institucionet të ishin në krye të detyrës. Me devizën zero politikë por mbështetje ndaj njerëzve në nevojë të cilët gjendeshin mes katër rrugëve Lulzim Bsha ju kërkoi strukturave të PD të gjendeshin në terren e të bënin cmos për ti ardhur në ndihmë këtyre familjeve. Ndryshe nga Rama që pozon me bamirës dhe duket sikur I mëshiron të prekurit nga kjo tragjedi, Lulzim Basha thërret në selinë blu ekspertët më të mirë në vend duke kërkuar ekspertizën e tyre për daljen sa më shpejt nga emergjenca dhe ofrimin e një projetki afatmesëm dhe afatgjatë për kthimin e normalitetit të plotë në zonën e prekur nga tërmeti. Ndryshe nga Rama ëë reciton live luan me fëijët sikur të ishtë babagjyshi I vitit të ri, nuk e njeh fare reaitetin në terren Lulzim Basha pas vizitave në secilën nga zonat e prekura ju orfoi sot zgjidhjen kryeministrit me tre pika e duke I kërkuar që paratë e oligarkëve të vihen në dispozicion të njerëzve të prekur nga tërmeti.pavarësisht gjasme kërkesës së Ramës për të patur opozitën pjesë të zgjidhjes në pseudoshtabet e tij, lideri I opozitës duke dhënë mbështetje edhe qeverisë për zgjidhjen e krizës vjen edhe me propozime konkrete. Basha këto I ka bërë publike sepse nuk ka me kë të flaës sepse përballë ka një klloun.

Modifikuar më Hënë, 02 December 2019 21:32

1 koment

  • Përgjigju Millonari

    O Mik, vertet mendon se Luli mund te drejtoj ndonje dite Shqiperine si Kryeminister. Fatkeqet ne qendresetaret qe iluzionohemi qe PD mund te vij ndonjhre ne pushtet prej tij.
    Cdokush mund ta bej . Ai bash jo

    Tuesday, 03 December 2019 20:47 komentuar nga Millonari

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!