Shembja e Teatrit Kombëtar, akt genocidi kulturor ndaj kombit shqiptar

Diel, 17 May 2020 21:15

Nga Sali Berisha -
Të dashur miq, në një akt antikombëtar, bastardi i bllokmenëve hoxhist antishqiptar kreu në terrin e natës që kaloi një akt gjenocidi të vërtetë kulturor, rrafshoi njërin nga simbolet kombëtare historike, Teatrin Kombëtar dhe i zhduku Tiranës monumentin me kryesor historik dhe kulturor të saj dhe mbarë kombit.

Me këtë akt ky armik i egër i qenies dhe identitetit kombëtar ka fyer dhe poshtëruar çdo qytetar shqiptar qe konsideron kulturën e kombit tonë si njërën nga shtyllat bazë të identitetit kombëtar.

Një akt të tillë barabarie dhe gjenocidi kulturor nuk do guxonte ta ndërmerrte asnjë pushtues i huaj sado barbar që të ishte ai.

Ky akt është vazhdim në shekullin e 21-të i gjenocidit kulturor të Enver Hoxhës të shekullit të 20-të.

Pas këtij akti lufte Edvin Kristaq Xhelati renditet në radhën e armiqve më të egër të kombit, identitetit dhe qenies se tij.

Duke dënuar me ashpërsinë më të madhe aktin antikombëtar të këtij armiku të egër dhe primitiv të shqiptareve, ju bej thirrje shqiptareve të kalojnë në mosbindje totale civile gjer në momentin e përmbysjes dhe flakjes në koshin e plehrave të historisë të armikut

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI!

Politikë

PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI!

Aleksander Biberaj   PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET URGJENTISHT TE MBLEDHE KESHILLIN E SIGURISE KOMBETARE PER SITUATEN E COVID PASI SITUTA ESHTE JASHTE KONTROLLI! GJITHASHTU PRESIDENTI I REPUBLIKES DUHET TE KRIJOJE NJE KOMISION...

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...