"Diktatori i rilindjes, kafsha e plagosur në grahmat e fundit po dëmton gjithnjë e më shumë Shqipërinë dhe shqiptarët!"

Saturday, 16 May 2020 20:14

Nga Lindita Metaliaj

Sot qytetaret ne te gjithe Shqiperine, pyesin se pse Edi Rama vazhdon te rrije ende kryeminister? 
Pse qeveria e hajduteve vazhdon te jete ende qeveria e shqiptareve!
Pyesin pasi nuk ka dhe as nuk kishte asnje politike ne interes te qytetareve gjate ketyre 7 viteve!
Pyesin pasi:
Sot demokracia eshte ne rrezik!
Rama eshte vrasesi i lirise,i demokracise!
Vrasesi i fjales se lire !
Dhunuesi i shqiptareve!
Hajduti i prones publike dhe private !
Vrases i shpreses qe ky vend mund te behet!

E mori pushtetin duke premtuar rilindje te shendetesise, por e ktheu sistemin e shendetesine ne korporate koncesionare te tenderave sekrete!

E mori pushtetin duke premtuar rend,siguri,lufte kunder krimit te organizuar dhe perfundoi duke emeruar perfaqesuesit e krimit,ministra, deputete, kryetare bashkish, drejtora etj.

E mori pushtetin duke premtuar hapjen e 300 mije vendeve te punes, por degdisi rrugeve te Europes 500 mije shqiptare.Sot ne kushtet e pandemise 
listes se papunesise i jane shtuar edhe 120 mije qytetare te tjere.
Do te mbetet ne historine e kombit shqiptar si kryeministri i cili :
- Shpopulloi Shqiperine nga njerzit vitale,nga krahu i punes,nga intelektualet,nga mjeket.....
- Asgjesoi shtetin ligjor,shtetin e se drejtes,eliminoi Gjykaten e Larte dhe Gjykaten Kushtetuese!
- Miraton ligje korruptive me noterin ilegjitim,”Landfillin e Shqiperise”(parlamentin),ne kurriz te shqiptareve!
- Po i shpall lufte artit ,trashegimise kulturore dhe historike,lufte qytetareve dhe ekonomise shqiptare!
- Lufte dhe censure çdo gazetari dhe medie te lire qe denoncon krimin,korrupsionin,hajduterine dhe aferat korruptive te Rames!

Ndaj ne duhet te bashkohemi se bashku,cilido qe kerkon nje Shqiperi normale, nje Shqiperi te punes, nje Shqiperi te merites, nje Shqiperi ku mund te jetohet e te punohet, nje Shqiperi te lire dhe demokratike,per ta larguar nje here e mire kete te keqe te madhe qe po sundon ne vend.

Qeveria nuk mund ti sherbeje interesave te nje njeriu dhe nje grushti oligarkesh!
Shqiptaret duan dhe meritojne ndryshimin!
Duan dhe meritojne nje qeveri nga njerezit,per njerezit dhe me njerezit! LM

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...