×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Kush është fajtori i humbjes së zgjedhjeve të 2017 dhe ku duhet ta kërkojmë atë?

Premte, 20 Prill 2018 14:53

Nga Myteza Ulqinaku

Unë i njoh shumë mirë drejtuesit e PD-së dhe të ish qeverisë për aftësitë drejtuese dhe organizative si dhe ambicien e tyre personale në drejtim të karrigeve të tyre të humbura, por nuk është koha për t’i përmendur.

Disa prej tyre i dëgjojmë shpesh në intervistat televizive sesi fajtori kryesor i humbjes së zgjedhjeve kryetari i PD Lulzim Basha. Po ju pyes juve zonja dhe zotërinj se kush nga ju do të drejtonte më mirë dhe më fort se kryetari aktual.

Ne anëtarët e viteve të para të themelimit të PD-së mendojmë se kryetari aktual, me argumentet bindëse lufton mazhorancën e sotme? Unë kam qenë kryetar i grupit të PD-së në zonën e Lezhës. A ishit ju zonja dhe zotërinj dje në qeverisje kur u mbyllnit portën hallexhinjve. A nuk vinit ju nëpër poste njerëz pa kulturë, pa dinjitet dhe të pandershëm? A nuk krijuat ju një mllef kaq të madh dhe nuk kërkoni asgjë në ndërgjegjen tuaj?

Mos shpresoni se këshilli kombëtar i PD-së do të miratojë ambicien tuaj për poste dhe karrige të humbura. Lëreni dhe ndihmojeni kryetarin e PD-së që në zgjedhjet e ardhshme të dalim të bashkuar dhe të luftojmë për fitoren e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!