Gedafi, Huseini dhe Rama, të vetmit lider me televizion personal

E mërkurë, 25 Prill 2018 09:57

Nga Fahri Balliu

Dihet që Gedafi kishte televizion personal dhe Huseini gjithashtu. Por të dy ishin diktatorë dhe nuk e fshihnin atë.

Të dy kishin vrarë popullin e tyre dhe e kishin vjedhur.

Kurse Rama ka televizion personal sot që e maskon sikur e nis nga telefoni i vet, por rreth e rrotull i rrinë njerëz me mikrofon në dorë që paguhen në kryeministri dhe bëjnë politikë qeveritare.

Nuk mjaftohet që ka njerëz të posaçëm që përdoren si komentatorë lajmesh të mira për qeverinë, nuk mjaftohet që ka portale, gazetare televizionesh që i krehin bishtin, por do një televizion ta ketë vetë në dore.

Është i vetmi i tillë në Evropë sot. Kryeministri i një vendi anëtar i NATO-s që sillet si Sadami dhe Gedafi. Po kjo temë është edhe më e gjerë se kaq...

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...