×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Rama - një histori suksesi në vjedhje

E mërkurë, 25 Prill 2018 10:08

Nga Fahri Balliu

Po të mbledhim vitet si kryetar bashkie dhe vitet që është kryeministër, historia e Ramës nuk është një histori politike, është një histori suksesi në vjedhje.

Ai i rikthehet të njëjtit model, atij të kryebashkiakut që çante digën e liqenit, që bllokonte sheshin me projekte dhe vazhdimisht ndërtonte pallate duke e bërë të ligjshëm dhe të moralshëm 20 për qindëshin, të cilin e çoi deri në nivele plot fantazi në kushtet e kryeministrit.

Ai me teorinë “shit qen e bli këlysh”, ka dorë në të gjitha të ashtuquajturat 'punë të qeverisë', ku janë koncesionet, kullat, shitje hotelesh, apo stadiumet.

Në fund ky nuk do të ketë histori politike, do të ketë një histori vjedhjesh qoftë edhe pa ndëshkim, gjë që është pak e vështirë.

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 10:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...