Nga Lulzim Basha - 02/07/2020 Marrja e kryesimit të Presidencës së BE nga Gjermania është një lajm i mirë për…
  Nga 1 korriku, Gjermani ka marrë kryesinë e radhës në Këshillin Europian. Përmes një mesazhi, ambasadori gjerman në Shqipëri,…
  Nga Spartak Ngjela Çështja Thaçi nuk mund të jetë një çështje e thjeshtë: në këtë çështje, fakti që HashimThaçi…
Nga Bujar Nishani –Turravrapi folklorik i Edi Ramës në Kosovë për të përfituar nga paditë ndaj Hashim Thaçit e Kadri…
  Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas shpalljes së datës së zgjedhjeve në Universitete, nga ministrja Besa Shahinui duke paralajmëruar…
  Nga Jorida Tabaku Plot 7 vite korrupsion u ka kushtuar shqiptarëve 6,2 mld euro: Konfirmimi këtë herë vjen nga…
Pas anulimit të takimit të planifikuar për 27 qershor mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, administrata…
Profesori i Komunikimit Mark Marku deklaron se Edi Rama e ka falimentuar Shqipërinë ekonomikisht, duke thënë se zgjedhjet e ardhshme…
Kryeministri Edi Rama, i akuzuar nga politika kosovare se është investuar në ndarjen e Kosovës, që është kthyer në të…
  Nga Kim Mehmeti "Më pyesin se a e kam dëgjuar fjalimin e djeshëm të Presidentit të Kosovës? Po si…
Dhoma Amerikane e Tregtisë në Tiranë publikoi dje studimin për klimën e biznesit në Shqipëri gjatë vitit 2019. Të dhënat…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!