Nga Nora MalajSot maturantën protestuan para Ministrisë së Arsimit! Protestuan për provimet e maturës shtetërore, në lenden e gjuhës dhe…
Këshilli i Lartë Gjyqësor vendos përfundimin e mandatit të Ardian Dvoranit në Gjykatën e Lartë. Mbledhja e sotme është shoqëruar…
Zeri i Amerikes ,nje media te ciles ja njohim seriozitetin dhe integritetin profesional , sot do te deklaronte : KLGJ…
Maturanët kanë dalë në një protestë sot përpara Ministrisë së Arsimit, me pankarta dhe thirrje të fuqishme, ku denoncojnë tezat…
Largimi i sotem i Ardian Dvoranit si nje simbol i kapjes se reformes ne drejtesi dhe institucioneve te rendesishme qe…
Kryeministri Edi Rama thotë se lajmi i djeshëm për eurobondin ishte shumë lajm i mirë dhe tregon që vendi ynë…
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore mes Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste në mënyrë të kuptueshme ka ngjallur debate, të cilat në…
  Në një shkrim të Mike Gonzales, anëtar i nivelit të lartë të Fondacionit Heritage, një fondacion i të Djathtës…
Bordi i mbikëqyrjes i emëruar së fundmi në Facebook, i cili do të vendosë se cilat postime bllokohen nga faqja…
Nga Qemal SAKAJEVA Marko Gjuriç nuk është vetëm drejtor. Së pari është radikal. Edhe agresiv, në funksion të karrierës politike,…
Ne asnje sekonde te qeverisjes 7 vjecare te rilindjes nuk ka pasur ndonje moment ku te mos jete perfshire krimi…
  Asnjë premtim i ri apo i vjetër nuk e shpëton dot Edi Ramën nga revolta e shqiptarëve që sot…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...