Nga Sali Berisha - 04/07/2020 Pas publikimit të aktakuzës nga kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, pa miratimin e gjykatësit, për…
Nga Lulzim Basha - 02/07/2020 Marrja e kryesimit të Presidencës së BE nga Gjermania është një lajm i mirë për…
  Nga 1 korriku, Gjermani ka marrë kryesinë e radhës në Këshillin Europian. Përmes një mesazhi, ambasadori gjerman në Shqipëri,…
  Nga Spartak Ngjela Çështja Thaçi nuk mund të jetë një çështje e thjeshtë: në këtë çështje, fakti që HashimThaçi…
Nga Bujar Nishani –Turravrapi folklorik i Edi Ramës në Kosovë për të përfituar nga paditë ndaj Hashim Thaçit e Kadri…
  Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas shpalljes së datës së zgjedhjeve në Universitete, nga ministrja Besa Shahinui duke paralajmëruar…
  Nga Jorida Tabaku Plot 7 vite korrupsion u ka kushtuar shqiptarëve 6,2 mld euro: Konfirmimi këtë herë vjen nga…
Pas anulimit të takimit të planifikuar për 27 qershor mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, administrata…
Profesori i Komunikimit Mark Marku deklaron se Edi Rama e ka falimentuar Shqipërinë ekonomikisht, duke thënë se zgjedhjet e ardhshme…
Kryeministri Edi Rama, i akuzuar nga politika kosovare se është investuar në ndarjen e Kosovës, që është kthyer në të…
  Nga Kim Mehmeti "Më pyesin se a e kam dëgjuar fjalimin e djeshëm të Presidentit të Kosovës? Po si…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...