Nga Veton Surroi - 27/05/2020 Shumica e kosovarëve nuk e sollën kapjen e shtetit, por shumica e kosovarëve lejuan që…
Nga Qemal SAKAJEVA Diku, Umberto Eco ka shkruar që, të jetosh vetëm me shpresë, do të thotë të vdesësh në…
GENC POLLO*  Në vazhdën e Samitit të Zagrebit, miqtë e zgjerimit të BE-së, qoftë në Ballkanin Perëndimor, qoftë brenda vetë…
Nga Xhemal Gjunkshi Sikurse i gjithë opinioni publik tashmë është në dijeni, jeta publike, ekonomike, sociale dhe kulturore e vendit…
Nga Pëllumb Nako -    Në psikologjinë sociale njihet dhe flitet shumë për autoritetin dhe bindjen ndaj tij. Sipas psikologëve bindja ndaj…
Nga Andi Bushati   Një ditë maskat bien, ato nuk janë të përjetshme. Bashkë me shembjen e përdhunshme të Teatrit…
-Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar la dje në fuqi vendimin e Prokurorisë Speciale (SPAK) për pezullimin…
Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe ndihmës të tjerë shtetërorë, për të shkatërruar një nga institucionet kryesore të vendit…
Nga Dritan Shano - 25/05/2020 Orakulli i Surrelit: "Në tetor mbi kokën tuaj do shfaqet një re me gjëmba, me…
24 oret e fundit kane qene te ngarkuara me deklarata dhe levizje politike, por edhe faktori diplomatik ka pasur nje…
Platforma e propozuar nga presidenti i Republikes Z.Ilir Meta , si iniciative ka vlere te jashtezakonshme po te gjykojme momentet…
Analisti Andi Bushati komenton në portalin Lapsi.al, situatën e krijuar në vend pas një komenti të ambasadores amerikane, Yuri Kim,…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!