Vijon protesta, deputetët e PD-së mbështesin protestuesit

Diel, 01 Prill 2018 22:12

Vijon protesta përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku po mbahen të arrestuar protestuesit e djeshëm në Rrugën e Kombit. Protestuesit kanë disa orë që qëndrojnë përpara ndërtesës.

Ndërkohë deputët e PD-së dhe aktivistë të shoqërisë civile i janë bashkuar protestës së tyre.

11 prej 23 të arrestuarve gjatë natës në Kukës janë sjellë në Tiranë, veprim i cili ka shkaktuar revolt tek familjarët dhe qytetarët që e cilësojnë të paligjshëm këtë vendim.

Disa prej protestuesve janë futur brenda Drejtorisë së Policisë në Tiranë, ndërkohë të tjerët nga jashtë i bëjnë thirrje qeverisë ‘’ Liro protestuesit’’.

protesta kunder tarifesss

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi