Rama kampion në vjedhje dhe në dhunën ndaj grave

Hënë, 25 November 2019 19:25

Edi Rama është kreu i KÇK dhe nëse në historinë e njerëzimit nuk do ishte shpikur vjedhja, Edi Rama do e ishte ai që do e bënte para kafshimit të mollës së Edenit. Dalja e tij e sotme për KÇK ishte thjesht kortezhi mortor i qeverisjes së tij. Asnjë nuk mund t’ja marrë trofeun e hajdutit Edi Rames. Koncesionet dhe PPP janë kap ç’te kapësh të qëndisura me kontrata që po e çojnë vendin drejt gremisjes. Tek qeverisja e tij nuk gjendet një letër ne rregull dhe çdo shpenzim kinse shtetëror është ne fakt privat. Por, si dy anët e një medalje, përpos kampion ne vjedhje ai është edhe kampion i dhunës ndaj grave. E dine mire ato mure shtëpie ç’kane hequr, për të mos përmendur ndotjen akustike qe kane pësuar komshinjtë. Ky njeri është me te vërtet ca të kapi dora se atij çfarë si ka kapur ne dhunën ndaj partnereve. Prandaj, përtej tij, KÇK e tjera janë bakshishe ndërsa te tijat janë fytyra të nxira dhe buxhet te rrjepur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!