Video/ Rama degjeneron Elisa Spiropalin në mes teatrit: “Mos duartrokit, por…”

Hënë, 25 November 2019 19:36

Në hierarkinë e Rilindjes servilizmi mund të të çojë shumë përpara, por nganjherë mund edhe të të turpërpjë publikisht. Kjo i ka ndodhur Elisa Spiropalit. Ministrja e shtetit që u ngrit në detyrë pasi e krahasoi shefin e saj me Skënderbeun sot ka marrë një dush të ftohtë publikisht prej tij. Pasi Rama po fliste për stadiumin si një vepër e paparë nën shembullin e të cilit duhej bërë edhe kampusi i universitetit, Elisa e cila ndodhej në rresht të parë pranë Sandër Lleshit, Ervin Bushatit dhe Veliajt ka filluar të duartrokësë fort e ndjekur edhe nga të tjerët.

Por me një arrogancë që tashmë i njihet Rama i ka hedhur një dush të ftohtë “Mamicës” së tij.
“Boll, boll s’ka nëvojë për duartrokitje, mos duartrokit, ti merru me paktin për universitetin se stadiumi është merita ime” i ka thënë kryeministri.

Përveç delirit për të marë gjithë meritat për Arenën Kombëtare për vete, Rama demostroi edhe një mospërfillje brutale ndaj ministers së vet. Ata që ishin në sallë treguan për Lapsi.al se pas këtij momenti Elisa nuk e mori më veten, madje aq i ashpër ishte Rama në reagim sa edhe Erion Veliaj mbeti si i shushatur.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!