Përmendi sëmundjen e të birit në parlament, Kryemadhi - Ramës: Mos i përdorur ata sa herë ke halle politike…

E Enjte, 21 May 2020 14:10

Gjatë një fjalimi të gjatë në parlament kreu i qeverise Edi Rama duke folur për çeshtjen e shembjes ë Teatrit Kombetar ka permendur edhe semundjen e te birit i cili eshte kuruar në nje sptal në SHBA.

Por pas këtyrë deklarimeve ne kuvend nga kreu i qeverisë i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetares së LSI Monika Kryemadhi  e cila në një shenim ne faqen e saj në facebook shkruan se “Shprehjen më të mirë të dashurisë për fëmijët mund ta bëjmë duke mos i përdorur ata sa herë kemi halle politike dhe ligjore”.

 

 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Kronikë

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Një institucion financiar në Korçë ka rënë pre e një grabitje. Autori i pamaskuar ka hyrë në ambientet e këtij institucioni dhe nën kërcënimin e një thike ka marrë një...

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

Globi

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

  Afro-amerikani George Floyd, vdekja e të cilit në duart e Policisë shkaktoi një valë protestash në të gjithë SHBA, ka qënë i infektuar me koronavirus disa javë para vdekjes së...

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!