Vasili:Mashtrimi i Ramës kaloi kufijtë, thotë se nuk ka krim shqiptar

Diel, 18 October 2020 15:51

 

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili deklaroi sot se mashtrimi i Edi Ramës kaloi dhe kufijtë e vendit dhe tashmë po kërkon të bindë dhe BE.
Në një deklaratër për mediat, Vasili ju referua deklaratave të Edi Ramës sot në Gjermani, kur deklaroi se në Shqipëri nuk ka krim.
“Mashtrimi kaloi gjithë kufijtë. Rama në një forum ndërkombëtar në Mynih deklaron se “krimi shqiptar nuk ekziston. Nuk ka krim shqiptar”. Pra Edi Rama guxon të thotë se nuk ka krim shqiptar”,- deklaroi Vasili.
Vasili tha se ndryshe nga sa thotë Edi Rama janë institucionet ndërkombëtare si Departamenti Amerikan i Shtetit që dëshmojnë se krimi në Shqipëri është i lidhur me qeverinë

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...