Deputetja socialiste e pranon: Taksa është e pa përballueshme për qytetarët e zakonshëm

Tuesday, 03 Prill 2018 08:56

Deputetja e PS-së, Klotilda Ferhati, ka pranuar në emisionin “Opinion” se, taksa e vendosur nga qeveria në Rrugën e Kombit është e pa përballueshme nga qytetarët.

Ashtu si nën zë, ajo ka pranuar faktin se, për qytetarët e zakonshëm të Shqipërisë, një çmim i tillë aktualisht, është i papërballueshëm. Këtë gjë, deputetja socialiste e ka pranuar duke i kthyer përgjigje pyetjes së kryebashkiakut të Kukësit, Shehu, në lidhje me përballimin ose jo të çmimit të lartë për tarifën e vendosur nga qeveria, për Rrugën e Kombit, nga ana e qytetarëve të varfër.

 

Bshkim Shehu: Lëre deputeten, ju si qytetare jeni dakord që një qytetar i Shqipërisë me gjendjen ekonomike që ka, të paguaj 600 lekë për një kalim?

Ferhati: Jam shumë dakord që nuk i ka./Opinion.al/

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi