Elmaz Sherifi: Arma sekrete kundër armikut të fshehtë

Tuesday, 12 Janar 2021 09:43

 

Nga Elmaz Sherifi, ish-ministër i PS

“Arma sekrete, kundër armikut të fshehtë”!
Për kë e mban sekret Rama burimin nga erdhi “arma sekrete” kundër covid 19?
Mungesa e transparencës nuk mund t’i japë asnjë avantazh, përkundrazi, sjell shumë dyshime, mbi cilësinë e prodhimit, veprimet doganore, kushtet e trajtimit dhe mbi çdo aspekt që lidhet me tregtimin, me marrëdhëniet misterioze të një kryeministri, që kërkon të sfidojë Europën e Bashkuar, me nje vend te saj qe eshte “e hapur” me Ramen dhe “e mbyllur” me BE !
Mungesa e transparencës është tipari dallues i kësaj qeverisje, që e shfaq diregjentin e saj edhe në sigurimin e “armës sekrete” kundër armikut të fshehtë, si “shpëtimtarin” e popullit shqiptar, nga “armiqtë e padukshëm”, që sipas tij, në këtë rast është BE, të cilën e ka vendosur “në grikën e pushkës” !
A mund ta zbardhë burimin Kontrolli i Lartë i Shtetit, apo edhe atij i mbahet sekret?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

Politikë

Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

  Sot, regjisori Dhimitër Anagnosti mbushi 85 vjeç, duke u dekoruar nga presidenti Meta me dekoratën “Gjergj Kastiroti Skënderbeu”. Luan Rama ka postuar një foto me regjisorin e njohur, duke u shprehur...

Shehaj reagon ndaj Veliajt: Jo lali jo, nuk është media, por është Antimafia Italiane

Politikë

Shehaj reagon ndaj Veliajt: Jo lali jo, nuk është media, por është Antimafia Italiane

  Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Brisida Shehaj, ka reaguar lidhur me deklaratat e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, për çështjen e përgjimeve të Antimafias Italiane. Reagimi i Shehajt   Fundi i botës: Lali...

Kontjana Kuçi: Durrësi nuk do të jetë më i mafias dhe zuzarëve. LSI shkon besimplotë drejt fitores

Politikë

Kontjana Kuçi: Durrësi nuk do të jetë më i mafias dhe zuzarëve. LSI shkon besimplotë drejt fitores

  Kryetarja e LSI Durrës, Kontjana Kuçi, deklaron se banorët e qytetit bregdetar ndihen të zhvatur nga qeveria. Ajo rendit ndër problematikat kryesore të ngritura në takimet e përditshme me qytetarët...