Vangjel Tavo/Ja përse “Rilindja” kërkon një mandat tjetër!

Hënë, 05 Prill 2021 09:06

Ja përse “Rilindja” kërkon një mandat tjetër!

🛑 BBC: Shqipëria kryeqyteti europian i kanabisit.
🛑 The Independent: Shqipëria Kolumbia e Europës.
Fitimi i kanabisit arrin në 4️⃣ miliardë dollarë.
🛑 Deutsche Welle: Shqipëria, parajsa e kanabisit.

Etj, etj....

Banorët e qarkut të Gjirokastrës e dinë më mirë se kushdo se çfarë bëri “Rilindja” me kanabisin, si i bëri presione, dhunoi, mashtroi dhe shantazhoi banorët.

4️⃣ miliardë dollarë (e thotë bota jo opozita) në xhepat e krerëve të “Rilindjes.” Ndaj edhe sot kanë vënë në krye të fushatës figurat policore të lidhura me trafikun dhe hedhin miliona për banderola dhe zyra elektorale ndërkohë banorët e thjeshtë vuajnë për bukën e gojës

PËR BUKËN E GOJËS! Ndërsa këta tallen me varfërinë e duan ta thellojnë atë edhe më shumë duke kërkuar mandat tjetër.

Por familjet e thjeshta nuk gënjehen nga këta trafikantë.

Qarku i Gjirokastrës do dalë nga varfëria me punësim, zhvillim, mbështetje.

Ky është misioni im që do nis ta përmbush që ditën e parë pas fitores së 25 prillit.

Vangjel Tavo

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...