Nga Klevis Balliu/11 Shtatori 2001 është një ditë e zezë për mbarë botën e lirë.

Saturday, 11 September 2021 12:57

11 Shtatori 2001 është një ditë e zezë për mbarë botën e lirë.

Në këtë ditë u sulmua tempulli i demokracisë, lirisë dhe i të drejtave të njeriut.
Kjo ditë na kujton tmerrin e dhimbjen që shkaktoj monstruoziteti ekstremist në botën e lirë.
Kjo ditë, që shkaktoj dhimbje dhe lot në shpirtrat e çdo qytetari, është një ditë që njëkohësisht na kujton dhe forcën, dhembshurinë, personalitetin dhe fuqinë e botës së lirë, e cila u ngrit dhe përballoj sulmin e përfaqësuesve të së keqes dhe i vuri ata përpara përgjegjësisë duke i shkatërruar ata.

Lufta me të keqen vazhdon dhe lufta me të keqen do të fitohet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi