Kryetarët e degëve-Bashës: Demokratët do ta presin Berishën

Saturday, 11 September 2021 22:34

 

Zbardhen të tjera detaje nga takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me Kolegjin e Kryetarëve.

Syri mëson se kryetarët e degëve i kanë thënë Bashës se nëse Sali Berisha vjen në bazë, demokratët do ta presin.

Ata e kanë pyetur Bashën se nëse Berisha i kërkon të pijë kafe, a do e takonte. Basha është përgjigjur pozitivisht. 'Edhe demokratët kështu do veprojnë,' i kanë thënë kryetarët e degëve.

 

Kujtojmë se më herët Syri raportoi se krerët e degëve i

kanë kërkuar që të zbresë në bazë, por Basha ka refuzuar. Ai ka vazhduar të fshihet, duke deklaruar se dalja në bazë nuk është produktive.

Pasi kryetarët e degëve thanë se Basha duhet të dalë para demokratëve dhe të sqarojë pse vendimi nuk ishte kolegjial, ai vazhdoi të fshihet.

Refuzimi i Bashës për të dalë para demokratëve në bazë vjen në kohën kur ish- kryeministri Sali Berisha ka premtuar lëvizje në bazë. Frika e Bashës për të dalë para bazës buron nga fakti se druhet se do përballet me episode si ai i djeshmi. Kujtojmë se Basha u prit nga mbështetësit e PD me thirrjet: Turp dhe tradhtar

1 koment

  • Përgjigju Tom Gjergji

    Nje politikan me mendesi demokratike kur shpallet "non grata" prej DASh jep doreheqjen dhe kerkon zbardhjen e vendimit. Nese fiton pafajesine rikthehet me i forte ne detyrat qe kishte, kurse nje politikan jo demokrat, ne nje situate te tille nuk jep doreheqjen, por organizon nje fushate fjalimesh mbrojtese, per te mashtruar miqte dhe simpatizantet e vet...

    Diel, 12 September 2021 10:58 komentuar nga Tom Gjergji

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi