Komisioni i Rithemelimit dhe mbështetësit e Berishës rimarrin selinë e PD dega Korçë

Premte, 21 Janar 2022 19:33

 

Komisioni i Rithemelimit dhe demokratët mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha janë futur në selinë e PD dega Korçë, për të zhvilluar mbledhje në funksion të riorganizimit të partisë.

Aktivisti Ilir Vrenozi ka postuar një Facebook një video ku tregon se ish-deputeti Arben Ristani dhe Edith Harxhi, pjesëtarë të Komisionit të Rithemelimit të PD, si dhe shumë demokratë të Korçës dhe mbështetës të Sali Berishës, rimarrin në këto momente selinë e PD të kësaj dege.
Postimi i plotë i Ilir Vrenozit:

 

Po ndodh tani...

Ristani dhe Vokshi pjestarè te grupit te Rithemelit te PD, dhe shume demokrate te Korçes mbeshtetes se Sali Berishes, rimarrin ne keto momente Seline e Partise Demokratike Korçe

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...