Përmbytja e Shkodrës, Berisha akuzon Ramën me Ballukun: Ndërprenë prodhimin e energjisë, që të justifikonin blerjen!

Hënë, 21 November 2022 15:10

 

Në konferencën për shtyp që Kryetari i PD-së, Sali Berisha, dha sot nga Shkodra e përmbytur, akuzoi Kryeministrin Rama dhe ministren e Energjitikës, Balluku, për akt kriminal.

“Çfarë bënë këta, zotërinj?! - theksoi ai duke iu referuar të dyve. – Këtyre u duhet të vidhnin me blerje, të vidhnin! Ndaj dhe gjoja po kursejmë energji. E vërteta është që kanë shkarkuar, pa prodhim energjie, kanë ndërprerë prodhimin e energjisë. Kanë ndërprerë prodhimin e energjisë! Sepse duhet të justifikonin blerjen e energjisë.
Ku është tjetër akti kriminal? I mirëfilltë kriminal i qeverisë?!


Ka një ligj që detyron autoritetet e KESH, të Ministrisë të informojë në kohë autoritet vendore për vendimet që merren me kaskadën. Çfarë kanë bërë këta, Rama me Ballukun?! Mbrëmë afër mesnate, kanë hapur fshehtas, tunelin e Komanit përveç portave, kanë bërë shkarkime mijëra mijëra metër kub në Vaun e Dejës, nuk kanë njoftuar për asgjë bashkinë, kanë hapur portën e Zadejës dhe kanë shkarkuar dymijë metër kub në sekondë nga porta anësore e Vaut të Dejës plus të gjitha portat e turbinave të këtij HEC dhe ka ndodhur ajo që nuk ka ndodhur kurrë. Nuk ka parë kurrë Shkodra një përmbytje të tillë të rrufeshme!”

Modifikuar më Tuesday, 22 November 2022 13:58
Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...