Berisha: Dumani bëri tender me Xhorin, me një delinkuent të denoncuar, sepse kërkon të mbushë vetë xhepat

E mërkurë, 19 June 2024 11:02
 

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka vijuar denoncimin e tij në lidhje me drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe tenderit të dhënë me 99.9% të fondit limit.

Sipas Berishës, ‘Dumani bëri tender me Xhorin, me një delinkuent të denoncuar, sepse kërkon të mbushë vetë xhepat’. 

 

Berisha: Po kush është ky Artan Xhori?

Ky është autori i tenderave për dekoderat.

Edhe atë tender, të denoncuar nga Sali Berisha me forcën më të madhe, Xhori i Bolinos e fitoi me 99.9 përqind.

Ai nuk zbret, nuk di të zbresë nën 99.9 përqind.

Tendera të tjera në spital me Jotin e Digitalbit. Ndëshkoi shqiptarët. Solli aparatura jashtë çdo standardi.

E megjithatë, ky është i preferuari i Altin Dumani, i pengmarrësit Altin Zamani!

Po si mund të bësh tender ti me negociata me një delinkuent të denoncuar? Sepse je vetë si ai, do të mbushësh xhepat.

Ja pra, shtrojani pyetjen vetes, a nuk jeni ju shpresa e vetme e këtij vendi?

Ndaj dhe të vazhdojmë këtë betejë vendimtare për shpëtimin e këtij kombi nga ky agresion mizor i mafies shqiptare dhe ndërkombëtare, më të rrezikshmen, më shkatërrimtaren që shqiptarët kanë njohur në historinë e tyre.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...