Rama, krahasime të pavenda: Të takosh Merkelin sikur takon Papën

E mërkurë, 25 Prill 2018 11:52

Kryeministri ynë nuk rri dot pa u bërë qesharak në çdo vizitë që bën jashtë vendit. Edhe pse ndodhet në një vizitë shumë të rëndësishme në Berlin, në një intervistë të dhënë atje ai ka krahasuar takimin me me kancelaren Angela Merkel si një audiencë me Papën.

 “Angela Merkel është një kampione e Europës. I gjithë rajoni i Ballkanit shpreson tek ajo. Është normale që kur një shef qeverie i Ballkanit udhëton drejt Berlinit, të ndjehet si një pelegrin që do të takojë Papën,” tha Rama.

Kryeministri tha se shpreson për hapjen e shpejtë të negociatave por sipas të gjitha gjasave në Berlin do të marrë një dush të ftohtë nga kancelarja dhe qeveria e saj. Brenda mazhorancës gjermane ka zëra kundër skeptikë. /55news.al/

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 12:20
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...