Rama në Gjermani/ Paloka “ servil, por pa sukses”

E mërkurë, 25 Prill 2018 20:37

Nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka është shprehur për vizitn e kryeministrit Rama me kancelaren Merkel, se lideri ‘’ magjepsës’’ nuk ka patur sukses, megjithëse kishte mbushur gazetat gjermane me deklarata prej servili lëpirës( siç bën me të fortët dhe kur është në hall).

Statusi i plotë

“ERTV dhe filialet e saj, nisen të japin live konferencën për media të kancelares Merkel dhe liderit të gjatë, por pas pak sekondash transmetimi u ndërpre...

Arsyeja; Merkel ka deklaruar se “ka disa parakushte për hapjen e negociatave, që do te diskutohen në qershor...krimi dhe korrupsioni...”

Lideri “magjepsës” nuk ka patur sukses, megjithëse kishte mbushur gazetat gjermane me deklarata prej servili lepirës ( sic bën gjithnje me të fortët dhe kur është në hall).

Ca më keq akoma, nuk i eci varianti që u përpoq të përhapte se qëndrimet e kryetarit të komisionit për Evropën në Bundestag ishin qendrimet personale të një kundërshtari të tij dhe se kancelarja me siguri që mendon ndryshe...

Me sa duket “magjepsja” e liderit nuk i kapka të gjithë apo sic u shpreh Doris Pack “jo të gjithë mund të blihen e te shiten si ai”.

Të presim çdo na serviri ERTV pasi ta përpunoje lajmin në kazanin e Ramës”, shkruan Paloka.

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 20:59
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...