×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Problemet e PD-së: Gabim fatal dorëheqja e Berishës (Video)

E mërkurë, 25 Prill 2018 21:17

Dorëheqja e Sali Berishës nga kreu i Partisë Demokratike ishte një gabim për publicistin e njohur nga Shqipëria, Fahri Balliu.

Ai ka deklaruar se largimi i një figure të tillë lë boshllëk të pazëvendësueshëm.

“Të zëvendësosh Sali Berishën është një sipërmarrje shumë serioze. Ai është një produkt kombëtar historik. Prandaj, për mua ndodhi një gabim fatal i dorëheqjes së Sali Berishës”, ka thënë Balliu, i cili është mbështetës i të djathtës në Shqipëri.

“Një dorëheqje, jo nga nevoja dhe raporti i përgjegjësisë politike, sesa raporti i përgjegjësisë morale dhe të karakterit që ai ka. Ai është simbol i burrit. Për mua bëri një veprim të nxituar me dorëheqje”.

“Por, më pas nuk pati analizë nga ana e Partisë Demokratike për përgjegjësitë konkrete”, tha Balliu.

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...