Balliu tregon se çfarë formash përdor Rusia për të shtrirë influencën në Kosovë e Shqipëri (VIDEO)

E mërkurë, 25 Prill 2018 22:43

Njohësi i mirë i politikës ruse, Fahri Balliu, ka treguar në "Zona B" në Klan Kosova se cilat janë format përmes të cilave Rusia tenton të shtrijë ndikimin në Shqipëri e Kosovë.

Sipas Balliut, përpjekja e Rusisë në këtë drejtim është historike.

“Radikalizmin e islamit në Shqipëri, ata e kanë një nga misionet e veta më të subvencionuara”.

Ata përdorin edhe forma të tjera si “përmes botimeve, studiove televizive, shtypit, mediave, portaleve. Njerëzit që merren me këtë punë i kuptojnë këto financime se prej nga janë”.

Modifikuar më E Enjte, 26 Prill 2018 10:01

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...