Video/ Balliu: Po të mos ishte Sami Frashëri, turqit do flisnin me gishta

E mërkurë, 25 Prill 2018 22:48

“Turqia përdor një marifet që niset nga besimi jonë mysliman dhe dëshiron ta paraqesë si lidhje gjenetike, por ne kemi lidhje me ata, sa që kam unë me marsianët”,- ka thënë në "Zona B" në "Klan Kosova" publicisti nga Shqipëria dhe njohësi i politikës turke, Fahri Balliu.

Ai është treguar i ashpër kur ka përshkruar turqit.

“Ata janë aziatikë dhe vrasës të shqiptarëve për 500 vjet, pjesa tjetër janë gjaku jonë që ka vajtuar atje”.

“Edhe fjalori që përdor Erdogani, po të mos ishte Sami Frashëri, Erdogani do bënte me shenja e gishta, se me çfarë do fliste, pasi ai ia bëri fjalorin”./55news.al/

Modifikuar më E Enjte, 26 Prill 2018 09:55

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...