Berisha me deklaratë të fortë: Rama ka futur përçarjen veri-jug

Tuesday, 08 May 2018 21:10

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin ‘360 gradë’.

Ai është shprehur se kryeministri Edi Rama ka shkatërruar Shqipërinë sepse ka futur përçarjen mes jugut dhe veriut.

Berisha është shprehur se ai i ka çuar të gjitha fondet në Jug, ndërsa në Veri nuk ka bërë asnjë investim.

“Gjykoj se situata aktuale është më kritikat. Shqipëria është sot delja e zezë. Nuk hapen negociatat. Kjo përbën një problem madhor për Shqipërinë dhe shqiptarët. Edi Rama ka futur në vend një përçarë veri-jug që as Zogradi ta ketë bërë kaq të madhe. E ka përjashtuar tërësisht veriun nga investimet.”, tha Berisha.

Modifikuar më Tuesday, 08 May 2018 21:13
Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...