×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Pa e parë pas hekurave Saimir Tahirin nuk mund të ketë darkë zyrtare me drejtuesit e lartë të politikës gjermane…
A ka një betejë klanesh brenda Partisë Socialiste?! Pushteti përgjithësisht priret ti amortizojë gjithmonë këto fenomene, por kur tensioni është…
Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë e ndodhur dje në  Kamëz, ku maskat plaçkitën dhe vranë një qytetar, ish-kryeministri…
Partia Demokratike e ka akuzuar kryetarin e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Aldrin Dalipi, se ka kërcënuar publikisht dhe në mënyrë…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i është përgjigjur ironisë që ka përdorur Rama, kur…
Ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, në lidhje me kthimin e Ramës nga vizita “e dështuar” në Berlin.…
Kanabizimi i vendit kur Ministrinë e Brendshme e drejtonte Saimir Tahiri, është bërë me “projekt qeveritar”. Ka qenë kjo deklarata…
Kryeministri Edi Rama sapo mbërriti në Shqipëri pas vizitës së tij në Gjermani ka zhvilluar një konferencë me gazetarët, ku…
Presidenti Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime ditën e sotme për familjen e Agim Bucit, i cili humbi jetën pasi u…
Në konferencën e zhvilluar pas kthimit nga Gjermania kryeministri Rama komentoi edhe takimin me deputetin kritik, Krichbaum, duke  injoruar deklaratat…
Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu, ka reaguar pas kthimit të Ramës nga vizita në Berlin. Ai thotë se Rama…
Kryeministri i vendit duket se akoma nuk e ka marrë veten nga ‘dushi i ftohtë’ që mori nga Merkel dhe…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...