Drejtuesja e Departamentit Antikorrupsion në PD Lealba Pelinku, ka folur në ‘Fax News’ në lidhje me vendimin më të ri…
Dr.Sali Berisha, ish-president, ish-kryeministër i Republikës së Shqipërisë, aktualisht deputet i Partisë Demokratike (PD) në parlamentin shqiptar, në një intervistë…
uperaksioni i policisë shqiptare për të arrestuar disa kriminelë të rrezikshëm në vend të akuzuar për krime të rënda dhe…
Pjerin Ndreu është deputeti i parë i Partisë Socialiste që ka komentuar dhe kritikuar ashpër veprimet e Policisë së Shtetit…
Edi Rama është përballur më protestat e studentëve gjatë ditës së sotme, kur kishte mbledhur disa studentë për tu mbajtur…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar në një postim në faqen e tij në ‘facebook’ duke…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka pritur sot në zyrën e tij, një delegacion deputetësh gjermanë, mbështetës të opozitës iraniane, një pjesë…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, në një deklaratë ka denoncuar një tjetër skandal të qeverisë. Sipas saj, ortakët e…
 “Arrest me burg” ishte vendimi i gjykatës së Apelit për Ervis Martinaj dhe Eljo Haton të lidhur me ngjarjen e…
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ka hedhur "ujë të ftohtë" me ironinë e tij, bujës me të cilën…
Deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi e bazuar nga studimet Reuters ka reaguar përmes një postimi në  ‘facebook’, ku është shprehur…
Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë dhe njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, zbulon se karburanti në Shqipëri ka më…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...