Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, ka sulmuar në mënyrë të paprecedentë ditën e sotme gazetarët. Sulmi i Braçes…
Reagon gazetarja e Report Tv Esiona Konomi e cila sot u nxorr përjashta nga Erion Braçe bashkë me kolegen Marsela…
 Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar gjestet e Edi Ramës nëpër konferenca apo takimet me qytetarët. Sipas Berishës arsyeja pse “Noriegës”…
Kryeministri Edi Rama në një konferencë për gazetarët në Gjirokastër është pyetur nga një prej gazetarëve të pranishëm, sepse Gjirokastra…
Ditën e premte pasi u kthye nga Samiti i Sofjes, kryeministri Edi Rama dha një konferencë për shtyp nga Rinasi,…
Pas Komisionit të Ligjeve, debatet e forta kanë përfshirë edhe Komisionin e Ekonomisë. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka paralajmëruar një…
S’kanë të mbaruar komentet e qytetarëve në takimet e “hapura” të qeverisë. Pasditen e sotme shtabi qeveritar ka shkuar në…
Është themeluar së fundmi Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë, një organizatë e pavarur, jofitimprurëse. Këshilli u themelua nga një grup ish-…
Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, ka reaguar dje rreth fakti nëse Shqipëria ka miratuar apo jo Rezolutën e Samitit…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një dalje për mediat nga Selia e LSI-së,…
Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë dhe njëkohësisht deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, theksoi se çështja “Xhafaj” duhet të jetë kryefjala…
Deputetja e PD-së Albana Vokshi ka denoncuar sërish sot mbledhjen e të dhënave të prindërve në shkolla nga ana e…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...