×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Rrjeti televiziv amerikan FoxNews i ka kushtuar një vëmendje të gjerë financimit të të majtës shqiptare nga miliarderi George Soros…
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka përkujtuar masakrën e Rezallës në 19 vjetorin e saj. Veseli ka vlerësuar se sakrificat janë në…
Zyra e propagandës e qeverisë vijon me mashtrimet e mëdha për shqiptarët. Rama nga Kukësi në fakt nuk bisedoi me…
Është kallëzuar penalisht nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë, Beqir Nuredini, me akuzën për “Shpërdorim…
LSI-ja ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi për shkak të fjalorit rrugaçëror përdorur në seancë. Kryeparlamenti Gramoç…
Gazeta prestigjioze amerikane Washtington Post ka pasqyruar situatën dhe prostestat e opozitës në Shqipëri. Gazeta amerikane thotë se opozita proteston…
Kryeministrit Rama, mesa duket nuk ia mbajti të shkojë në Kukës por flet me ta online. Ai është përpjekur të…
Rama dhe Gjiknuri janë duke zhvilluar një interpleancë online me qytetarët e Kukësit për tarifën në Rrugën e Kombit. Rama…
“Rama në Parlament si këlysh i rrahur, frymë zënë mban fjalimin. Gjej by…. vend ku të futësh! Nderim heronjve të…
Duke se mazhorancën nuk po e mbajnë me nervat. Pavarësisht se mungonte opozita, duket se sërish seanca e Kuvendit është…
Opozita ka mbyllur protestën e saj me premtimin se mosbindja civile deri në largimin e kësaj qeverie do të vazhdojë.…
Kryetari i paritsë Demokratike Lulzim Basha ju bashkohet qytetarëve në Vorë. Basha foli përpara protestuesve për lirimin e Kuksanëve, heqjen…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...