Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një video të një mjeku, që ka shkuar për…
Në videon e postuar nga vetë ai për “Pasqyrën javore të qeverisjes” në Facebook, Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer replika…
E ndërsa ka publikuar në profilin e tij në Facebook videon e fjalimit në asamble, Edi Rama është përballur me…
Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Eno Bozdo, i ftuar në studion e Report Tv, shpjegoi risitë e statuti të PD,…
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas përfundimit të punimeve të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike. Ja çfarë…
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike përmendi tre fakte që sipas tij tregojnë…
Deputeti demokrat Tritan Shehu ka përshëndetur ndryshimet e Statutit të ri të Partisë Demokratike. Në një postim në rrjetin social…
“Me kete statut fuqizohet anetaresia e partise dhe organet e saj drejtuese, duke u dhene me shume kompetenca ne vendimmarrjet…
Tashmë Partia Demokratike ka një Statut të ri, i cili sapo u miratua në Kuvendin Kombëtar, i mbajtur në Pallatin…
Ish-Kryeministri, Sali Berisha, në një prononcim për mediat nga Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike ka vlerësuar frymën Statutit të ri…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i përmendi me emra nëntë prej banditëve të Edi Ramës që kanë marrë peng…
Kryedemokrati Lulzim Basha në fjalën e tij para qindra demokratëve në Kuvendin Kombëtar dha tre fakte që nënkuptojnë se Edi…

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...