×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Deklarata e 'artistes' Ornela Vorpsi se Kryeministri Edi Rama ka magjepsur Parisin gjatë kohës që ka jetuar në Francë, ka…
Deputet i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, është shprehur se kurset private janë shtuar kohët e fundit në mënyrë galoponte. Për…
Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka nëpërmjet një statusi në Facebook e ka quajtur kryeministrin Rama si një njëri që…
Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik…
Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar lajmet se me arrestimin e ish-Kryeprokurorit do…
Si e vetmja Bankë e nivelit të dytë e cila shkel ligjin Shqiptar mbi bankat dhe askush nuk reagon. Ligji…
Nënkryetari i PD, Edmond Spaho,  ka dalë në një deklaratë për mediat  ku tha se asnjë përfaqësues i qeverisë nuk…
Rekomandimet për ndryshime statutore, që po diskutohen në Kryesinë  e Partisë Demokratike. Procesi eshte udhehequr nga dy parime: -Sigurimi i…
“Ky kryeministër është bërë i padurueshëm. Largimi i tij është bërë emergjencë kombëtare. Shqiptarët sot në pamundësi për të jetuar…
Partia Demokratike  ka mbledhur këtë të shtunë Kryesinë e partisë për të diskutuar propozimet për ndryshimin në statut. Mbledhja e…
A do shkonte sot Kryeministri Edi Rama në Shkodër? Dje në të gjitha mediat, të majta apo të djathta, u…
Ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llala ka reaguar kundrejt akuzave të ambasadorit Donald Lu për shpërdorim detyre. Ai i quan…

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...