Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur gjirokastrit të…
      Për ditë e më shumë dalin në dritë prova dhe argumenta të reja se qeveria shqiptare ka…
    Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon në “Facebook” videon e një prindi, i cili e ka shumë…
Gjeneral ® Piro AHMETAJ: Zgjerimi me 12 milje i sovranitetit të Greqisë, cënon rëndë interesat detare të RSH. Mbas opinionit…
  “Fremdschämen” është një fjalë gjermanisht e cila, me sa kam parë, nuk ka ekuivalent njëfjalësh në gjuhët europiane përfshi…
    Përfaqësuesja e PD, Jorida Tabaku ishte sot me banorët e Zallherit, pak kilometra larg Tiranës. Ajo u shpreh…
  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ishte i pranishëm në seancën e dhurimit vullnetar të gjakut, të organizuar nga një…
  Nga Erion Dasho - 22/01/2021 Me më pak se 500 doza, Shqipëria qëndron në vendin e parafundit në botë…
  Presidenti Ilir Meta ka cekur sërish sot temën “e nxehtë” të tkurrjes së popullsisë shqiptare për shkak të emigracionit.…
  Sot mbushen plot 10 vite nga ngjarja e rëndë e 21 janarit, ku mbetën të vrarë 4 qytetarë të…
  Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar për hipokrizinë e kryeministrit Edi Rama për 4 viktimat e 21 janarit…
-Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në Çim Peka LIVE se 21 Janari nuk ishte protestë e dhunshme, por përpjekje për të…

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...