Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta gjatë intervistës në ‘Çim Peka LIVE’ ka hedhur akuza të shumta ndaj Edi…
Në fjalën e mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha u ka bërë thirrje policëve që do…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i ftuar në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, është shprehur se, ka…
Lideri i opozitës Sali Berisha tha në tubimin qytetar se rruga e Shpresës solli bashkimin e demokratëve dhe ne mblodhëm…
Nga Agron Gjekmarkaj: Zonja Kryetare, Të nderuar deputetë ! Kolegji i Europës në Tiranë është një gjë e mirë ndonse diçka…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta do të jetë mbrëmjen e sotme i ftuar në ‘Çim Peka LIVE’ në…
Intervista e plotë e David Wisner dhënë për Zërin e Amerikës:   Zëri i Amerikës: Zoti Wisner, ju po mbushni…
Shteti është kudo. Në çdo sferë të jetës, brenda në shtëpi, në faturat që paguajmë çdo ditë, në taksat që…
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka denoncuar Bashkinë Roskovec, duke publikuar disa dokumente që tregojnë se…
Përballë lëvizjeve shqetësuese të ushtrisë dhe shtetit të Serbisë, NATO po garanton mbrojtjen e Kosovës dhe të Bosnje e Hercegovinës.…
Gjykata e Posaçme vendos t’i verë në dispozicion pa pagesë Ilir Beqajt dhe të bashkëpandehurve aktet e dosjes së "sterilizimit".…
FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta.    Mirënjohje të pakufishme,…

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...