Pasi mbretëresha ju ndaloi përdorimin e titullit çifti mbretëror, flet Meghan: S’më ndalon asgjë

Saturday, 22 February 2020 23:08

Meghan Markle u ka thënë miqve se nuk ka asgjë që “e ndalon ligjërisht” që ajo dhe Princi Harry që të përdorin titullin e tyre “Royal Sussex”, pavarësisht se Mbretëresha i ndalon ata ta përdorin atë. 38-vjeçarja thuhet se është ankuar në rrethin e saj të brendshëm duke thënë se përdorimi i emrit nuk duhet të jetë një çështje që duhet të diskutohet sepse ata nuk do t’i futen biznesit të shitjes së bluzave dhe lapsave.

“Meghan tha se i ka ardhur në majë të hundës me dramat dhe nuk ka vend në jetën e saj për ditët e sotme, dhe e njëjta gjë vlen edhe për Harry-n”.

Të martën, DailyMail zbuloi se Mbretëresha dhe zyrtarët e vjetër kishin rënë dakord që çifti të mos e mbante fjalën “mbretërore” në bizneset e tyre.

Meghan i ka thënë rrethit të saj të brendshëm se suksesi i tyre është i pashmangshëm me ose pa emrin e tyre aktual të markës.

“Ajo tha se pavarësisht nga emri, Harry dhe Archie kanë gjak mbretëror dhe askush nuk mund ta ndryshojë atë. Dhe si familje, ata gjithmonë do të konsiderohen mbretërorë.

Meghan tha se ata e dinë se cilat janë qëllimet e tyre të vërteta dhe kjo është gjithçka që ka rëndësi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!