Ndahet nga jeta në moshën 87- vjeçare, babai i rock ‘n’ roll Little Richard

Saturday, 09 May 2020 20:12

Richard Wayne Penniman, apo i njohur ndryshe botërisht me emrin artistik Little Richard i cili ishte një nga pionerët e zhanrit muzikor rock ‘n’ roll ka ndërruar jetë në moshën 87- vjeçare.

Ylli i muzikës që shiti më shumë se 30 milionë këngë të xhiruara fitoi famë në fund të viteve ’58 krahas The Beatles.

 

Penniman ishte biseksual, shkonte me meshkuj por ndërkohë u martua me Ernestine Harvin si dhe adoptoi një fëmijë.

Gjithashtu ylli i rokut njihej për jetën e shthurrur, drogë, alkool dhe orgji.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Kronikë

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Një institucion financiar në Korçë ka rënë pre e një grabitje. Autori i pamaskuar ka hyrë në ambientet e këtij institucioni dhe nën kërcënimin e një thike ka marrë një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!