Tjetër skandal me trukimet në Itali, policia arreston 3 persona mes tyre edhe një futbollist

Saturday, 23 November 2019 21:08

Nuk kanë fund trukimet në Itali, teksa një tjetër rast është zbuluar së fundmi, ku policia ka arrestuar tre persona.

Pronari i një kompanie bastesh ka denoncuar në polici, se po i vidheshin lekët nga llogaria e tij, nga disa persona të pa identifikuar. Menjëherë pas kësaj policia nisi hetimet për të zbuluar personat që e bënin këtë, por u zbulua diçka tjetër. Gjatë hetimeve policia zbuloi disa persona që përfshiheshin në trukimin e ndeshjeve.

Pasi siguruan disa biseda telefonike dhe hetuan mbi ngjarjen, policia arrestoi Xhordano Makaron, ish-futbollist i Bishelies në Serinë C, i cili aktualisht luan për Foxhian. Ky i fundit gjatë periudhës që luante për Bisheljen, kishte ndikuar në disa raste, për të bërë të mundur suksesin me goditje këndi dhe kartonë të kuq.

Sapo u zbulua diçka e tillë, policia arrestoi futbollistin, së bashku me dy persona të tjerë, të cilët kishin bashkëpunuar në këtë./panoramasport

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!